Wolontariat na studiach. Czy bezpłatna praca się opłaca – to temat prelekcji, którą 15 lutego br. wygłosił opiekun naszego wolontariatu, ks. dr Marek Wódka, w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich (woj. świętokrzyskie). Prelegent poprowadził dwa spotkania dla klas maturalnych, przedstawiając młodzieży ideę wolontariatu, regulacje prawne pracy wolontariuszy w Polsce oraz specyfikę działalności wolontariackiej studentów Instytutu Socjologii KUL. Wykład połączony był z prezentacją multimedialną oraz projekcją filmu o filantropii.

W spotkaniu wzięło udział ok. 60. uczniów klas maturalnych. Prelekcja odbyła się w ramach prowadzonego przez Instytut Socjologii KUL projektu edukacyjnego dla szkół średnich województwa lubelskiego i województw ościennych.

W organizację spotkania zaangażowani byli: Pani mgr Beata Salata – dyrektor szkoły oraz nauczyciele wiedzy o społeczeństwie i historii – Pani mgr Anna Janus i Pan mgr Adam Pancer, którym serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

Prelekcja o naszej działalności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *